Як підготуватися на візит до лікаря-проктолога?

 

Візит до проктолога НЕ накладає ніяких обмежень в прийомі їжі, проте, необхіднонапередодні утриматися від вживання продуктів, що провокують метеоризм (підвищене газоутворення): молоко, капуста, чорний хліб, фрукти та ін.

Перед відвідуванням проктолога рекомендовано поставити дві очисні клізми зранку після вранішнього стільця.

 

Для постановки очисної клізми використовують кружку Есмарха. Її можна купити практично в будь-якій аптеці.

Для клізм використовуйте тільки кип'ячену воду, оскільки в прямій кишці вода всмоктується. Температура води - близько 37-38 градусів. Холодніша вода посилює рухову активність кишечника, викликає неприємні больові відчуття. Використовувати для клізми воду з температурою більше 40 градусів небезпечно для здоров'я.

Методика постановки клізми.

1. Лягти на ліжко ближче до краю на лівий бік із зігнутими і підтягнутими до живота ногами. Під сідниці підкласти поліетиленову плівку, вільний край якої опустити у відро на випадок, якщо не зможете втримати воду.

2. В кружку Есмарха налити 1-1,5 л води кімнатної температури, підняти її догори на висоту 1-1,5 м і опустити наконечник вниз, щоб випустити невелику кількість води і разом з нею повітря з трубки. Заповнити трубку водою, після чого, не опускаючи кухоль, закривають кран на гумовій трубці.

3. Наконечник змазують вазеліном (милом, олією) і, розсунувши сідниці, обережно ввести в задній прохід легкими обертальними рухами. Перші 3-4 см наконечник необхідно вводити у напрямку до пупка, далі - ще на 5-8 см паралельно до куприка. Якщо Ви відчуваєте перешкоди, і трубка впирається в кишкову стінку або в твердий кал, необхідно витягнути трубку на 1-2 см і відкрити кран. Вода під відповідним тиском піде у товстий кишечник. Майже відразу з'явиться відчуття "наповнення" кишечника, позиви на стілець. У ці моменти необхідно зменшити швидкість подачі води з кухля закривши кран на трубці або перетиснувши її. Зменшити неприємні відчуття можна погладжуючи живіт круговими м'якими рухами. При закупорці наконечника каловими масами його треба витягнути, прочистити і ввести знову. Якщо пряма кишка наповнена калом, можна розмити його струменем води. У кухлі Есмарха необхідно постійно залишати трохи води на дні, щоб в кишечник не потрапило повітря. В кінцінеобхідно закрити кран, що регулює надходження рідини, і лише тоді витягнути наконечник.

Існує інший, зручніший метод очищення прямої кишки - це мікроклізми з препаратом Нормакол.

Препарат випускається у вигляді готових маленьких спринцівок для одноразового ректального введення. Його треба вводити в пряму кишку за 3-4 години до візиту до проктолога. Препарати діє протягом перших двох години, при цьому пряма кишка повністю очищається.

Нормакол діє м'яко, не подразнюючи кишечника, без відчуття розпирання і не надаючи системних побічних ефектів.

 

Також можна застосувати препарат Фліт Реді-ту-юз клізма

Фліт Реді-ту-юз клізма призначений тільки для ректального застосування.

Необхідно дотримуватися наведених нижче рекомендацій, якщо лікар не дав інших вказівок.

Дорослі та люди літнього віку:

1 пляшка (доза, що вводиться - 118 мл) не більше одного разу на день або так, як призначив лікар.

Для м’якшого введення наконечник пляшки «Комфортіп» змащений парафіном.

Положення при якому слід проводити процедуру введення:

 

1. Лягти на лівий біг, зігнувши обидві ноги у колінах, руки під голову.

 

2. Зніміть помаранчевий захисний футляр. Тягніть футляр обережно, тримаючи пляшку у вертикальному положенні і рифлений та міцно тримаючи накручений ковпачок пальцями.

 

3. З постійним тиском обережно введіть наконечник пляшки у пряму кишку таким чином, щоб він був направлений до пупка.

4. Стискайте пляшку, доки увесь її вміст не перейде до кишечнику.

Слід припинити введення при відчутті будь-якого опору. Примусове введення може заподіяти шкоду.

Примітка: немає необхідності залишати пляшку повністю спорожненою. Пляшка містить більшу кількість розчину, ніж необхідно для досягнення бажаної дії, таким чином, невеликий залишок рідини допустимий.

5. Обережно витягніть наконечник з прямої кишки. Можливе витікання деякої кількості рідини з пляшки.

6. Залишайтесь у цьому ж положенні (див. мал. 1), доки не відчуєте сильного бажання до випорожнення кишечнику – зазвичай воно відбувається впродовж 2 - 5 хв.

7. Після використання покласти використану пляшку назад у картонну коробку для утилізації.

Якщо була помічена ректальна кровотеча, слід негайно звернутися до лікаря.

Треба бути готовим до появи позиву до випорожнення кишечнику протягом 5 хв. після застосування Фліт Реді-ту-юз клізми. Це нормально і вказує на те, що препарат діє. Бажано залишатись поблизу туалету, поки дія препарату не ослабне.

Якщо позиву до дефекації протягом вказаного часу немає, необхідно проконсультуватися з лікарем. До цього часу не треба більше застосовувати Фліт Реді-ту-юз клізму.

Необхідно вживати багато прозорої рідини, наприклад, воду, прозорі супи, трав’яні чаї, чорний чай або чорну каву або розведені стимулюючі напої, фруктові соки без м’якоті (але не червоні або фіолетові соки) для запобігання дегідратації. Загалом треба випивати 250 мл (невелику склянку) щогодини до зникнення ефекту від введення Фліт Реді-ту-юз клізми. Після цього необхідно пити прозору рідину, переважно воду, щоб вдовольнити спрагу після клінічної процедури або за вказівкою лікаря.

Якщо у Вас є запитання - 

подзвоніть з нашому консультанту

та отримайте безкоштовну консультацію та медичний огляд 

 

 

Телефон: 050-9564218

 

Бажаємо Вам міцного здоров'я!

 

 

 

Додаткова інформація